Güvenlik Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri ticari işletmeler ve konutlar için soyguna karşı önlem almak amacıyla kurulan güvenlik sistemleridir. Sistemin kurulacak olduğu bölgenin fiziksel veya doğal özelliklerine göre uygun hırsız alarmı seçilmektedir. Hırsız alarmı sistemlerinin genel olarak beyni niteliğinde olan panel, sistemin en önemli elemanıdır. Kablolu veya kablosuz olarak iki farklı çeşidi bulunan hırsız alarm sistemlerinde panel üzerinden ilgili kişilere sabit hat ya da mobil hatlara ulaşım sağlanmaktadır.

Kablolu alarm sisteminde kontrol paneli ile siren, alarm, detektör ve sensörler arası bağlantı kablolar yoluyla sağlanmaktadır. Detektörlerin uygun yerlere yerleştirilmesi için uzman ekip tarafından yapılan keşif sırasında sistem planı belirlenmektedir. Tüm cihazlar arasındaki bağlantı kablolar yoluyla sağlanarak hırsız alarm sistemi kurulabilmektedir.

Kablosuz alarm sisteminde ise kabloların gözle görünür yerde olmasından kaynaklı çıkabilecek estetik görüntü bozukluğu ve diğer aksilikler olmamaktadır. Hırsız alarm sisteminde panel bağlantısı kablosuz şekilde yapılmakta cihazlar arası haberleşme sağlanmaktadır. Kablosuz sistemde kullanılan cihazların pil ömürleri uzun olmakta ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmaktadır. Hırsız alarm sistemleri çeşitlerinden hangisinin sizin için daha uygun olduğunu öğrenmek istiyorsanız iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Hırsız Alarm Sistemleri Kurulumu

Hırsız alarm sisteminin kurulacağı mekan üzerinde inceleme yapılarak hırsızlığa karşı risk teşkil eden bölgeler belirlenmekte ve bu bölgeler için gerekli olan manyetik kontak ve benzeri cihazların sayısına karar verilmektedir. Alarm ve şifreleme paneli, harici siren ve detektörler için kablolama işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonrasında hırsız alarmı sistemi bağlantı şemasına bağlı kalınarak montaj işlemleri yapılmaktadır. Montaj ve bağlantılar bittikten sonra ana paneli klavuz yardımıyla programlandırmak mümkündür. Programlama işleminin ardından hırsız alarm sisteminin çalışıp çalışmadığı test edilmeli; detektörlerin algılaması, alarm çalması ve ilgili kişilerin aranması test sonucu gerçekleşmelidir. Tüm bunların profesyonel bir ekipten ücretsiz keşif hizmeti alarak da yapılması mümkün olmaktadır.Hırsız alarm sistemi kurulumuyla ilgili hizmet almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Ev Alarm Sistemleri

Çoğunlukla hırsızlık gibi olayları önlemek adına son dönemlerde evlerde fazlasıyla tercih edilen ev alarm sistemleri, olaylara anında müdahale etmenin yanı sıra suça karşı da caydırıcı bir önlem olmaktadır. Ayrıca yangın, su baskını, doğal gaz kaçağı gibi durumların ortaya çıkma potansiyeline karşı da yaygın olarak tercih edilir. Mekana ve kullanıcıların tercihlerine göre kablolu veya kablosuz ev içi alarm sistemlerikurulabilir. En kısa sürede harekete geçmemizi sağlayan bu sistemler, evde herhangi birinin bulunmadığı olağanüstü durumlarda da gerekli birimlere bilgi vererek kısa sürede müdahale edilmesini sağlar. Ev alarm sistemleri hem iç hem dış mekanlara kurulabilir. Temel olarak kameralar ve sinyalizasyon ekipmanlarından oluşan alarm sistemleri, panik butonu ile mobil sistemlerden de kullanılabilir. Bunun yanı sıra evin içinden kontrol edilebildiği gibi dışarıdan da rahatlıkla kontrol etmenizi sağlar. Böylece dikkatsizlik, unutkanlık sonucu ortaya çıkabilecek tüm olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz. Hem evinizdeyken hem de evde olmadığınız zamanda güvenli ve huzurlu hissedebilirsiniz.

 

Hırsız alarm sistemleri kullanım talimatları

  • Hırsız alarm sistemlerinde alarm sistemini oluşturan cihazların sıvı ile temasından kaçınılmalıdır.
  • Sistemi oluşturan cihazların sökülmesi ve yeniden takılması için uzman teknik servisten destek alınması gerekmektedir.
  • Alarm sistemi üzerinde elektrik akımı varken kablolara yönelik herhangi bir müdahale yapılmamalıdır.
  • Alarm sistemine yetkisi olmayan kişilerin müdahale etmesine izin verilmemelidir.
  • Alarm sisteminde arıza olması veya güvenlik uyarısı verilmesi durumunda yetkili servis aranmalıdır.
  • Alarm sisteminin sorunsuz şekilde çalışır halde olduğunda emin olmak için ayda bir kere test edilmesi önerilmektedir.
  • Alarm sistemi için kullanılan şifre veya parola özel bilgidir, kimseyle paylaşılmamalıdır.
  • Elektrik kesintisi durumlarında alarm sistemi içerisinde bulunan akü sayesinde sistem çalışmaya devam edecektir. Kesintinin uzun süreli olduğu durumlarda akünün bitmesiyle alarm sistemi çalışamaz duruma gelebilmektedir.

 

Hırsız Alarm Sistemleri Hangi Ürünlerden Oluşur?

Alarm paneli: Alarm sisteminde bulunan tüm ekipmanların bağlı olduğu ana merkezdir, kablolu veya kablosuz olmak üzere cihazlar arası haberleşme panel sayesinde sağlanmaktadır.

Şifre paneli: Alarm sisteminin devreye girdikten sonra kullanıcıya özel oluşturulan şifre sayesinde alarm çözme etkinleştirilebilmektedir.

PIR detektör: Evcil hayvan gibi canlıların yaymış oldukları ısıya bağlı olarak algılama yapan detektördür.

Manyetik kontak: Dış kapı, sokak ve bahçe kapısı, pencere, havalandırma kapağı gibi giriş sağlanabilecek yerlerde hareketin algılanması için yerleştirilmektedir. Manyetik kontak özel olarak korunmak istenen eşyalar üzerine de yerleştirilerek koruma sağlanabilmektedir.

Panik butonu: Acil durumlarda isteğe bağlı olarak alarmın devreye girmesini sağlayan butondur.

Siren: Yüksek ses çıkartma özelliği sayesinde korunmak istenen kişileri uyarmakta ve hırsız gibi kötü niyetli kişiler üzerinde caydırıcı etki sağlamaktadır. Sirenin çalışmasını durdurmak için bağlantı kablolarının kesilmesi işe yaramaz, akü sayesinde siren çalmaya devam etmektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için İzmir'deki ofisimizi ziyaret edebilir veya iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Güvenlik Sistemleri